surprised-1184889_1280

Choroba zawodowa

Choroba zawodowa to przypadłość, której powstanie z wysokim prawdopodobieństwem można połączyć z wykonywanym zawodem, która wynika z niekorzystnych czynników występujących w środowisku pracy albo w

typing-690856_1280

Kontrola w systemach teleinformatycznych

Nadzór nad treściami przeglądanymi przez pracowników w Internecie i całościowym korzystaniem z narzędzi pracy jest niestety konieczny. Najnowsze rozbudowane systemy informatyczne pozwalają na kontrolę nie

office-932926_1280

Wygoda w miejscu pracy

Nieważne, ile możesz przeznaczyć przestrzeni dla pracy – biurko z wygodnym krzesłem jest koniecznością. Powinny z niego zniknąć wszelkie niepotrzebne przedmioty. Taki biurowy minimalizm z

Konta firmowe – co dla dużych firm?

Czy wymaga się od przedsiębiorców założenia odrębnego konta bankowego dla firmy? Poza nielicznymi przypadkami w prawie, posiadanie rachunku firmowego nie jest obowiązkiem. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej wymienia dwa podstawowe wyjątki od tej reguły; pierwszym z nich jest transakcja między firmą a firmą. Druga sytuacja dotyczy transakcji, których wartość przekracza 15 000 euro.

Pomijając kwestie regulacji prawnych i wynikających z nich obowiązków, oddzielne konto dla działalności jest po prostu wygodne. Jakie argumenty przemawiają za takim rozwiązaniem?

Po pierwsze; czytelność w księgowości. Wyciąg z konta jest klarowny i przejrzysty, środki domowe i firmowe oddzielone od siebie – nie ma szans na ich przypadkowe naruszenie czy przemieszczenie. Po drugie podczas kontroli unikniesz wglądu do prywatnych wydatków i inwestycji.

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców; tworzą specjalne oferty dostosowane dla potrzeb małych, średnich i dużych firm. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konta firmowego dokładnie przeanalizuj wszystkie dostępne na rynku oferty. Szukasz darmowej karty kredytowej? A może prowadzisz firmę, która zajmuje się importem towarów do Polski, dlatego wykonujesz wiele przelewów zagranicznych? Pierwszy krok to przeanalizowanie potrzeb działalności oraz rodzaju dokonywanych transakcji. Po ustaleniu powyższych sprawdź, który bank sprawdzi się najlepiej!

iKonto Biznes w Alior Banku

To świetna opcja dla zabieganych osób! Bank oferuje pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Drugim ogromnym atutem jest możliwość uniknięcia opłat za prowadzenie konta. Jak tego dokonać? Wystarczy zadbać o miesięczne saldo, które – zgodnie z treścią umowy – zwalnia klienta z dodatkowych opłat. Wymagana jest także zgoda na otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową. Wydanie karty kredytowej także jest wolne od opłat, natomiast używanie wiąże się z odpłatnością w wysokości 8 zł. I w przypadku tego świadczenia bank przewiduje zwolnienie – wystarczy zrealizować miesięcznie cztery transakcje kartą. Ikonto to rachunek dostosowanym dla młodych przedsiębiorców, ponieważ karta płatnicza realizuje płatności zbliżeniowe oraz internetowe. Darmowe jest również polecenie zapłaty, a ustalenie zlecenia stałego kosztuje jedynie 1 zł.

mBiznes Konto Start w mBanku

mBank otwiera się na szersze grono klientów. Swoją specjalną ofertę dla firm kieruje nie tylko dla działalności jednoosobowych, ale także dla fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni oraz dla większości spółek prawa handlowego: jawnej, partnerskiej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Właścicielem Konta Start może zostać także spółka cywilna. Wydanie karty do rachunku nic nie kosztuje, a uniknięcie opłaty za korzystanie z niej wymaga dokonania transakcji w ciągu miesiąca w wysokości 200 zł. Oferta nie przewiduje żadnych dodatkowych opłat za dokonywanie przelewów do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, zlecenia stałego czy polecenia zapłaty. Koszt przelewu europejskiego to 5 zł oraz 1, 50 zł za przelewy krajowe. Klient banku otrzymuje miesięcznie pakiet 5 darmowych przelewów ELIXIR. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat za wypłaty z bankomatu mBanku oraz BZ WBK. Korzystanie z pozostałych bankomatów wiąże się z pobraniem kwoty stanowiącej 3% pobranej sumy. W dbałości o bezpieczeństwo klienta bank daje możliwość dodatkowego ubezpieczenia karty płatniczej. Miesięczna opłata za tę usługę wynosi 3 zł. Dodatkowo klienci korzystający z karty płatniczej mogą korzystać z takich przywilejów jak rabaty w wybranych punktach handlowych.

Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbank

Oferta jest skierowana do wszystkich spółek prawa handlowego: kapitałowych oraz osobowych. Konto w Raiffeisen Polbank może założyć także osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, spółka cywilna, fundacje oraz stowarzyszenia. Wolnym od opłat jest założenie i prowadzenie konta oraz wydanie karty płatniczej. W celu uniknięcia standardowej opłaty za kartę klient powinien zadbać o to, by łączna suma wpływów na jego konto wyniosła ponad 100 000 zł. Największą zaletą rachunku jest platforma służąca wymianie walut, która usprawni pracę przedsiębiorcy oraz dodatkowe bezpłatne ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *