surprised-1184889_1280

Choroba zawodowa

Choroba zawodowa to przypadłość, której powstanie z wysokim prawdopodobieństwem można połączyć z wykonywanym zawodem, która wynika z niekorzystnych czynników występujących w środowisku pracy albo w

typing-690856_1280

Kontrola w systemach teleinformatycznych

Nadzór nad treściami przeglądanymi przez pracowników w Internecie i całościowym korzystaniem z narzędzi pracy jest niestety konieczny. Najnowsze rozbudowane systemy informatyczne pozwalają na kontrolę nie

office-932926_1280

Wygoda w miejscu pracy

Nieważne, ile możesz przeznaczyć przestrzeni dla pracy – biurko z wygodnym krzesłem jest koniecznością. Powinny z niego zniknąć wszelkie niepotrzebne przedmioty. Taki biurowy minimalizm z

Czynniki determinujące sukces w biznesie cz.2

O tym od czego zależy sukces w biznesie pisaliśmy również w artykulehttp://korporacjonizm.com/czynniki-determinujace-sukces-w-biznesie/. Zapraszamy na drugą część artykułu.

Analiza SWOT

To metoda z zakresu dziedziny zarządzania określanej strategią prowadzenia przedsiębiorstwa. To swoisty bilans działalności, który przedstawia jego mocne i słabe strony oraz możliwe szanse i potencjalne zagrożenia. To analiza oddzielająca czynniki korzystne od niekorzystnych w odniesieniu do zdarzeń teraźniejszych i przyszłych. Metoda została opracowana w latach 70tych ubiegłego wieku sprawdza się do dziś. W obrazowy sposób przedstawia charakterystykę działalności, skupiając się przy tym na kluczowych dla przedsiębiorcy aspektach. Wykonanie powyższej analizy może okazać się pomocne przy rozwijaniu biznesu.

Wiedza to klucz do sukcesu

Zdobycie dyplomu magisterskiego ekonomii lub zarządzania może ułatwić prowadzenie własnej działalności, ale dopiero praktyka i umiejętność wyciągania wniosków z własnych błędów jest kluczem do sukcesu. Poza podręcznikami akademicki warto sięgać po pozycje autorów, którzy sami odnieśli sukces w wybranej przez nas branży; czyli wszelkiego rodzaju poradniki, a nawet autobiografie. Biznesowy autorytet może wzbudzić motywację do działania młodego przedsiębiorcy, lecz nie tylko ta grupa powinna sięgać po książki napisane przez badziej doświadczone w rozwijaniu firmy osoby.

Księgowość w firmie

Młoda firma potrzebuje kompetentnej osoby, która posłuży fachową poradą i poprowadzi całą księgowość firmy. Osoba nieposiadająca doświadczenia w zarządzaniu biznesem może pominąć ważne kroki wymaganej procedury lub popełnić błędy w dokumentacji. Doradca pomoże wybrać odpowiednią formę opodatkowania dla przedsiębiorstwa, a nawet dokonać jego rejestracji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem na sam początek jest wizyta u fachowca jeszcze przed rozpoczęciem działalności.

Wybór biura księgowego jest sprawą wysoce indywidualną. Z reguły kierowanie się najniższą ceną świadczonych usług nie jest korzystnym rozwiązaniem. Rozważyć warto przede wszystkim lokalizację biura; dla załatwienia pewnych spraw konieczna będzie osobista wizyta przedsiębiorcy.

Komunikacja w firmie i dbałość o pracownika

Praca w zorganizowanym zespole, w którym panuje przyjazna atmosfera to sposób na wysoką efektywność! Jeżeli zatrudniasz inne osoby bądź cały zespół, zadbaj o ich potrzeby samorealizacji oraz o to, by czuli się swobodnie w firmie. Imprezy firmowe i wspólne wakacyjne wyjazdy to dobry sposób na to, by zmniejszyć dystans pomiędzy pracownikami, lepiej ich poznać i rozwinąć umiejętność komunikowania się w zespole. Nie pozwól na przejawy przemocy wśród pracowników, psychicznego znęcania się i bezpodstawną krytykę. Ustal zasady, które zapewnią bezpieczeństwo pracowników, bądź wobec nich lojalny, chwal za dobrą pracę i efekty. Doceniony pracownik odwdzięczy się w przyszłości równie efektywną pracą. Każdej zatrudnionej osobie okaż zainteresowanie, zachęć do rozmowy nie tylko o pracy. Zmniejszając dystans i budując zaufanie do siebie sprawiasz, że pracownik przestaje się obawiać swojego przełożonego; dodaje mu to odwagi do wyrażania własnego zdania i przedstawiania własnych pomysłów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *